BAŞKAN EKİCİ'DEN 19 MAYIS ÖZEL MESAJI

BAŞKAN EKİCİ'DEN 19 MAYIS ÖZEL MESAJI

BAŞKAN EKİCİ'DEN 19 MAYIS ÖZEL MESAJI
Bu haber 2024-05-17 12:46:02 eklenmiş

BAŞKAN EKİCİ'DEN 19 MAYIS ÖZEL MESAJI

Haber/İsa ÇAKICI

www.habermetropol.net

Anadolu Birliği Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah EKİCİ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramına özel mesajında şöyle dedi.

Başkan EKİCİ, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla birlikte, Türk tarihinde ilk defa kişisel egemenlikten, Millî Egemenliğe geçiş süreci başlamıştır.

Atatürk, Samsun’a ayak bastığı andan itibaren, hem içe, hem de dışa dönük olarak, dinî ve batılı fikirleri yanına almış ve bunların senteziyle Anadolu’da tek idare, tek devlet, tek egemenlik, tek kumandan, tek meclis ve tek millet fikirlerinden hareket ederek, her alanda gerçek Millî Egemenlik ilkesini uygulamaya çalışmıştır.

Atatürk bir söyleşide “Ben 19 Mayıs’ta doğdum” demiştir.

Böylesine önemli bir gün olan 19 Mayıs yurdumuzda bayram olarak kutlanır.

Atatürk bu bayramı gençliğe armağan etmiştir. Çünkü tıpkı çocuklar gibi gençlerin de O’nun için ayrı bir önemi vardı. Atatürk gençleri her zaman ülkenin ve cumhuriyetin koruyucusu ve ilerletici gücü olarak görmüştür.

19 Mayıs aslında yalnızca Atatürk’ün değil bir anlamda ulusal egemenliğe dayalı, bağımsız Türkiye’nin de doğum günüdür. Atatürk “Benim en büyük eserimdir” diye tanımladığı Cumhuriyet’i, sonsuz güven duyduğu gençlere emanet etmiştir.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan "Milli İrade"nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir Unutmayınız ki sizler:

Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum dedi.


ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2024 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi