IŞIK;''BAŞARI CESARET İSTER'' DEDİ.

IŞIK;''BAŞARI CESARET İSTER'' DEDİ.

IŞIK;''BAŞARI CESARET İSTER'' DEDİ.
Bu haber 2024-01-12 17:33:24 eklenmiş

IŞIK;''BAŞARI CESARET İSTER'' DEDİ.

Haber/İsa ÇAKICI

www.habermetropol.net

Ak Parti Akdeniz Belediye Başkan Aday Adaylığı için kulislerde konuşulan bir isim var bu günlerde..

Akdeniz'de yeni bir Işık Doğuyor sloganı ile sahaya inen bu isim Çetin Işık. Geçtiğimiz günlerde basına verdiği demeçle de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Işık açıklamasında şu sözlere yer verdi: Yaşam felsefesini “Bu güne kadar ticari yaşamda da siyasi yaşamda da örnek teşkil etmeye gayret gösterdim” diyerek açıklayan Çetin Işık, “Biliyorum ki dünyayı yöneten iki grup insan vardır. Biri iş insanları, diğerleri siyasiler.

Bu iki grubunda cesur olması lazım. İnsanlar cesur olmadığı zaman insanlara yön veremez, toplumu yönlendiremez. Hem siyaset hem ticaret dürüstlük ve cesaret işidir.

Elbette risk vardır ama risk olmadan başarı da gelmez. Ben iki alanda da örnek olmaya çalıştım. Ankara, Niğde, Mersin, Tatvan gibi farklı kentlerde yaptığımız işlerde 500-600 insan yanımızda çalışıyor.

Bunun yanında yaptığımız iş gereği sadece Mersin’de 1,5 milyona yakın insana dokunma şansımız oldu. İyi ilişkiler kurduk. Bu alanda aldığımız etkileşim Akdeniz Belediyesi Adaylığı için sahaya çıkmamıza yol açtı. İnsanlar ulaşabileceği gece bile olsa kapısını çalabileceği insanı görmek istiyor.

Örfünü adetinizi, ne demek istediğini anlayabilecek, ortak dili konuşabileceği insanların yönetmesini istiyor. Ben benden olanı istiyorum diyor. Mesela Mersin’de yaşayan insanların büyük bölümü doğu illerden gelmiş ama yönetenlere, seçilen vekillere, belediye başkanlarına bakın hiç birisi onları temsil etmiyor. Bu eksikliği gidermek için bunu talep ediyor” diye konuştu.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2024 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi