ZAFER PARTİSİ MERSİN İL TEŞKİLATI TERÖRÜ LANETLEDİ

ZAFER PARTİSİ MERSİN İL TEŞKİLATI TERÖRÜ LANETLEDİ

ZAFER PARTİSİ MERSİN İL TEŞKİLATI TERÖRÜ LANETLEDİ
Bu haber 2023-12-23 23:52:11 eklenmiş

ZAFER PARTİSİ MERSİN İL TEŞKİLATI TERÖRÜ LANETLEDİ

Haber/İsa ÇAKICI

www.habermetropol.net

Zafer Partisi Mersin İl Teşkilatı bugün Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtı önünde Terörü Lanetleyerek kınadı.

Düzenlenen Basın toplantısına Zafer Partisi Mersin İl Başkanı Kerem Karasolak'ın yanısıra Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Tarsusu İlçe Başkanları ve İl, İlçe Yönetimi tam kadro katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından basın açıklamasını Zafer Partisi Mersin İl Başkanı Kerem Karasolak yaptı.

Başkan Karasolak yaptığı açıklamada şöyle konuştu; Arkadaşlar bugün 23 Aralık 2023, 23 Aralık 1930 günü, İzmir'in Menemen ilçesinde, askerliğini yedek subay olarak yapmakta olan Öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın ve yardımına koşan bekçiler Hasan ve Şevki'nin şeriat isteyen bir grup tarafından öldürülmesi. Şeriat ile laiklik arasındaki mücadeleyi vurgulaması açısından Cumhuriyet tarihinin önemli olaylarından biri kabul edilir.

Son 10 gündür yaklaşık 6 uzman askerimiz intihar etti. Aynı süreçte 6 askerimiz şehit oldu. Başkan Karasolak yaptığı önemli açıklamada konuşmasına şöyle devam etti. Başkan Karasolak, ne yazık ki, ülke sınırlarımız korumasız, ülke sınırlarımız savunmasız.

Bizler Zafer Partisi olarak şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Bu vatan için al bayrak için görevi uğruna şehit olan Kubilay Teymenimize, askerlerimize ve şehit olan polislerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Vatan sağolsun diyoruz bugün buradayız. Buarası Mersin Cumhuriyet Alanı bugüne kadar cumhuriyetimizi korumak için etkinlikler yapmak için toplanırdık. Bugün kara bir gün. Bu kara bir günde Zafer Partisi Mersin İl Teşkilatımız olarak terörü lanetlemek için terörü kınamak içinbugün burada toplandık. Her yerde, her alanda, her seferinde, her anlamda terör saldırılarını, terör provakötörleri kınamak için alanlarda meydanlarda olacağız.

Atatürk'ün izninde, Prof.Dr. Ümit Özdağ liderliğinde vatanımızı ve ailemizi koruyacağız. Ne Mutlu Türküm Diyene dedi.


ETİKETLER : +
Diğer SİYASET haberleri
© Copyright 2024 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi