HÜSEYİN ÇANKAYA ADAY OLSUN MHP KAZANSIN HÜSEYİN ÇANKAYA BAŞKAN OLSUN SİLİFKE KAZANSIN

HÜSEYİN ÇANKAYA ADAY OLSUN MHP KAZANSIN HÜSEYİN ÇANKAYA BAŞKAN OLSUN SİLİFKE KAZANSIN

HÜSEYİN ÇANKAYA ADAY OLSUN MHP KAZANSIN HÜSEYİN ÇANKAYA BAŞKAN OLSUN SİLİFKE KAZANSIN
Bu haber 2023-12-16 14:01:45 eklenmiş

HÜSEYİN ÇANKAYA ADAY OLSUN MHP KAZANSIN HÜSEYİN ÇANKAYA BAŞKAN OLSUN SİLİFKE KAZANSIN

Haber/İsa ÇAKICI

www.habermetropol.net

31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinden dolay MHP SİLİFKE BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI olan HÜSEYİN ÇANKAYA Silifke’de seçim çalışmalarına hız verdi.

ÇANKAYA, ‘’HÜSEYİN ÇANKAYA ADAY OLSUN MHP KAZANSIN, HÜSEYİN ÇANKAYA BAŞKAN OLSUN SİLİFKE KAZANSIN’’ sloganları ile yola çıktı.

MHP’nin tecrübeli siyasetçisi MHP SİLİFKE BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI HÜSEYİN ÇANKAYA ile Silifke’de hoş bir sohbet yaptık.

Bakın ÇANKAYA ne diyor?

Hüseyin Çankaya Silifke için projelerinden ve yapmak istediklerinden bahsetti. Amacının Silifke'ye hizmet etmek olduğunu ifade eden Çankaya, "Doğduğum topraklara gelerek tecrübelerimi ve enerjimi memleketime hizmette kullanmak istiyorum. Bu görev bana nasip olursa, ortak akılla şehrimizi hakkettiği noktalara getirmek istiyorum. Memleketimin sorunları biliyorum, projelerimle tüm sorunları çözmeye geliyorum" dedi.

Hüseyin Çankaya Kimdir?

1964 Silifke doğumlu ve Aslen Seyranlık Köyündendir. Ankara Üniversitesi (Fen)Mühendislik Fakültesi mezunu, Evli büyüğü kız, küçüğü erkek iki evlat babasıdır. Ocak 1990 – Temmuz 2001 tarihleri arasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığında ( Tunceli, Kahramanmaraş ve Mersin, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüklerinde) görev yapmıştır. 1999 Yılında Mersin Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcılığı, 2000 Yılında da Mersin Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü ile Karayolları 5. Bölge Müdürlüğündeki asli memuriyet görevi, görevlerinin yanında, 1995 Yılından 2014 Yılı Haziran Ayına kadar 18 yılı aşkın süre Türk İmar-Sen Mersin Şube Başkanlığı, 2001-2002 Yıllarında Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliği Görevinde bulundu. 2000 -2001 yıllarında Mersinde meydana gelen Şiddetli yağış ve Sel afetleri sonrasında Silifke ve Mersin'e İl genelinde AFET KARARNAMESİ KAPSAMINA alınmasına aktif rol alarak, Mersin'de İlçe Belediyeleri, Belde Belediyeleri ile İl ve İlçe Özel İdarelerinin bütçeden daha fazla pay almasına katkılar sağlamıştır. Temmuz 2001 de Karayolları 5. Bölge Müdürlüğüne naklen geçiş yapmıştır. Karayolları 5. (Mersin) Bölge Müdürlüğünde Araştırma ve Geliştirme Baş mühendisliğinde Jeolojik Hizmetler Şefi olarak görev almış, Bu görevi ile birlikte; Karayolları 5. (Mersin) Bölge Müdürlüğünde (Mersin, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş,Osmaniye, Kilis ve Antakya) İllerinin “Malzeme Ocakları Komisyonu Başkanlığı”, Bölge Müdürlüğü dahilinde yapılan yeni yol projelerinin güzergahlarının belirlenmesi ile “Araştırma Mühendislik Hizmetlerinin Kontrol Şefliği” ( 60’ın üzerinde projede ) Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde toplam uzunluğu 16 Km.yi geçen 5 adet Karayolu Tunelinde “Tunel Kontrol Mühendisliği” görevlerinde bulunmuştur. 2007 Yılında 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde (MHP ) Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Aday Adayı olmuştur. 6 Haziran 2014 tarihi itibarı Mersin Büyükşehir Belediyesinde göreve başlamıştır. Mersin Büyükşehir Belediyesinde sırasıyla, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı Tekrar Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı sürecinde , * TARIMSAL SULAMA PROJESİ, * KENTSEL TASARIM PROJESİ, * PARK DÜZENLEME PROJELERİ, * SAHİL DÜZENLEME PROJELERİ * SPOR SALONU * KENT MÜZESİ * SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJELERİ Yapımında görev almıştır. Mersin Büyükşehir Belediyesinde , 1-Destek Hizmetleri Daire Başkanı, 2-Ulaşım Daire Başkanı, 3- Etüt ve Projeler Daire Başkanı görevlerinde bulunmuştur.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
© Copyright 2024 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi