Avukat Zaimoğlu CHP Mezitli Belediye Başkan A Adayı Başvurusunu Yaptı.

Avukat Zaimoğlu CHP Mezitli Belediye Başkan A Adayı Başvurusunu Yaptı.

Avukat Zaimoğlu CHP Mezitli Belediye Başkan A Adayı Başvurusunu Yaptı.
Bu haber 2023-12-06 13:51:55 eklenmiş

AVUKAT NEVİN ZAİMOĞLU CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI.

Haber/İsa ÇAKICI

www.habermetropol.net

31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerden dolayı siyasi partilerin belediye başkan aday adayları belirlenmeye başlarken, CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI TECRÜBELİ SİYASETÇİ AVUKAT NEVİN ZAİMOĞLU DA BAŞVURU DOSYASINI CHP MEZİTLİ İLÇE BAŞKANI AVUKAT ULAŞ YILMAZ’A İLÇE BİNASINDA TESLİM ETTİ.

MEZİTLİ'YE KADIN ELİ DEĞECEK GİBİ

CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVİN ZAİMOĞLU BURADA YAPTIĞI AÇIKLAMADA ŞÖYLE KONUŞTU; ''Öncelikle burada beni yalnız bırakmadığınız için kıymetli zamanınızı bana ayırdığınız için tüm partililerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum iyi ki, yanımdasınız sizlere çok teşekkür ediyorum.

Kadının olduğu yerde mutlaka başarı olacaktır. Yerelde baktığımızda kadın belediye başkanlarımızın oranı % 3, bu oran çok düşük bir oran. Bunu artırmalıyız. Biz kadınlar seçilmek istiyoruz. Biz kadınlar toplumun yarısını oluşturuyorsak, eğer biz kadınlar bu kadar kendimize inanıyorsak, bu kadar inançlıysak, ve partimize emek veriyorsak tabi ki, biz seçilmek istiyoruz.

Öncelikle şunu belirtmeden geçemeyeceğim, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerinden aldığım ilhamla, Genel Başkanımız sayın Özgür Özel'in kadınları önceleyen söylemlerinden aldığım cesaretle ve örgütümden aldığım güçle en önemlisi yapabileceğim olan inancımla bu yola çıkıyorum.

Bu doğrultu da hepinizin huzurunda da CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYLIĞIMI açıklamaktan da onur ve gurur duyuyorum. ÇOK ÇALIŞACAĞIZ SİZE SÖZ. ÇOK GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR. MEZİTLİ'YE KADIN ELİ DEĞECEĞİNE SONSUZ İNANIYORUM dedi.

CHP Mezitli İlçe Başkanı Avukat Ulaş Yılmaz ise yaptığı açıklamada, başta meslektaşım olan Nevin Zaimoğlu hanımefendiye çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.

Aynı zamanda diğer tüm Belediye Başkan A. Adaylarımıza ve Belediye Meclis Üyesi A. Adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum dedi.


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
© Copyright 2024 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi