Mersin Üniversitesinde Mezuniyet Çoşkusu

Mersin Üniversitesinde Mezuniyet Çoşkusu


Bu haber 2023-06-22 14:58:13 eklenmiş

 

 

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet törenini büyük çoşku ile gerçekleştirdi.

21 Haziran Çarşamba günü Üniversitemiz Akdeniz Kültür Merkezi’inde düzenlenen Mezuniyet Töreni’ne, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Tuğba Yanpar Yelken, öğretim elemanlarımız, mezunlarımız ve yakınları katıldı.

Mezunlarımızın kortej geçişi ve Saygı duruşu ile İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başlayan tören, Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarımız Dr. Öğr. Üyesi Ersin Turhal ve Arş. Gör. Onur Çelebioğlu ile Mersin Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Serra Uzay tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile devam etti.

Müzik dinletisi sonrası söz alan Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, ilk olarak Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

Mezunlarımızın Türkiye’nin aydınlık yarınlarına ışık olacaklarına, ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına hizmet edeceklerine yürekten inandığını belirten Prof. Dr. Özdemir, “Öğretmenlik mesleği, çağlar geçse de toplumlar değişse de teknoloji gelişip hayatın her alanını etkisine alsa da yüzyıllardır insanoğlunun en vazgeçilmez mesleklerinden biri olmaya devam etmektedir. Bu bakımdan, gelecek nesillerin mimarı olacak siz değerli öğretmen adaylarımızın meslek hayatına başladığı günden itibaren öğretmen olarak ülkemizin her bakımdan gelişmesi ve kalkınması için elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza eminim.” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin çok önemli vazifeleri ve misyonları bulunduğunu belirten Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, “Bu vazifelerden en önemlileri ise öğrencilerine hem yaşadıkları ülkeyi, devleti, milleti ve vatanı seven ve geliştirmeye çalışan, hem de milli manevi ve evrensel değerlere sahip bireyler olarak üreten, çalışan, kendini geliştiren, eleştirel ve analitik düşünün, girişimci, yaratıcı ve bağımsız düşünen bireyler olarak yetişmelerine hizmet etmektir. Siz değerli mezunlarımızın da görev ve sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getireceğine inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir konuşmasını, vatana ve milletimize hizmet edecek olan evlatlar yetiştiren velilerimize, bilgi ve birikimleriyle mezunlarımızın nitelikli bir öğretmen olmaları için emek veren öğretim elemanlarımıza teşekkür ederek sonlandırdı.

Dekanımız Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir’in konuşmasının ardından, öğretmenlik uygulamaları kapsamında fakülte-okul iş birliğine sağladığı katkılardan dolayı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Birimi Şube Müdürü Arif Yayla’ya teşekkür belgesini kendisi takdim etti.

Mezunlarımız adına konuşan fakülte birincisi Türk İslam Kurt ise, bu güzel ve anlamlı günde bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutlululuk duyduğunu ifade etti. Bugünden itibaren hayatlarında yeni bir başlangıç yapacaklarını belirten Kurt, “Keşfedeceğimiz yerler, yapacağımız işler, aydınlatacağımız yollar var. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fakülte birincimiz Türk İslam Kurt’a plaketini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, fakülte ikincimiz Berna Arslantosun’a plaketini Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Tuğba Yanpar Yelken, fakülte üçüncümüz Simay Didem Öndül’e ise plaketini Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir takdim etti.

Dereceye giren öğrencilerimizin plaketlerini almalarının ardından mezunlarımıza temsili diplomaları, Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarımız tarafından takdim edildi. Temsili diplomalarını alan öğrencilerimiz, Eğitim Fakültesi öğretim elemanımız Öğr. Gör. Dr. Zeliha Tuğuz tarafından okutulan öğretmen andını okudular.

Öğretmenlik andının okunmasının ardından ise öğrencilerimiz, 10. Yıl Marşı ile birlikte büyük bir çoşku ile keplerini atarak mezuniyet sevincini doyasıya yaşadılar.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2024 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi