Acının fotoğrafı,, kardeşliğe dönüştü.

Acının fotoğrafı,, kardeşliğe dönüştü.


Bu haber 2023-04-11 10:31:53 eklenmiş

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinden en fazla etkilenen illerin başında gelen Adıyaman ile kardeş şehir oldu .Kardeş şehir olma kararı Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

 

CHP Genel Merkezinin deprem bölgesindeki çalışmaları kapsamında Adıyaman'da koordinasyon sorumluluğunu üstlenen CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi örnek bir karara imza attı . Başkan Vahap Seçer ,Nisan ayı meclis toplantısında alınan kararla Adiyaman ile kardeş şehir olduklarını açıkladı. Karar mecliste oy birliği ile alınırken, Başkan Seçer sosyal medya hesabından bu anlamlı ve örnek davranışı "Belediye Meclisimizde oy birliğiyle alınan kararla Adıyaman ile Mersin kardeş şehir oldu. Hayırlı olsun. Depremde büyük acılar yaşayan Adıyamanlı kardeşlerimizin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Yaralarımızı birlikte saracağız, acılarımızı paylaşacağız." sözleriyle duyurdu.

 

Bir süre önce koordinasyonunu üstlendiği Adıyaman'a giden CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in AKP'li Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ile sıcak ve samimi pozları "Felaket Birleştirdi" başlığı ile basına yansımış, her iki belediye başkanını bu tavrı kamuoyunda büyük takdir toplamıştı .


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
© Copyright 2023 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi