Depremzede hayvanlar yararına kermes düzenlediler

Depremzede hayvanlar yararına kermes düzenlediler


Bu haber 2023-03-22 11:55:50 eklenmiş

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanların bakım, tedavi, aşı, beslenme ve nakillerinin sağlanması için kermes düzenledi.

Mersin Barosu avukatlar odasında düzenlenen kermeste, hayvan dostu avukatların yapmış olduğu yiyeceklerin satışından elde edilen gelirle, deprem bölgelerinde ve Mersin’deki depremzede vatandaşların sahiplendiği hayvanlar ile depremzede sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanacak.

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Bilgehan Taha Solak, depremzede hayvan dostlarımızın temel ihtiyaçları için avukatların güzel bir dayanışma örneği sergilediğini ifade ederek, “Ülkemizde yaşanan deprem sonrasında, ülkemizin dört bir yanından dayanışmayla deprem bölgelerine çok fazla yardım gönderildi. Ancak şu an deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın en büyük endişesi unutulmak. Depremin üzerinden 45 gün geçti ve gönderilen yardımlar azaldı. Depremzede vatandaşlarımızın ve hayvanlarımızın yaraları henüz sarılmadı. Depremden dolayı çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve depremden etkilenmesi sebebiyle, geride çok sayıda hayvan sahipsiz kaldı. Ayrıca çok sayıda sokak hayvanımız da enkazdan çıkarıldı. Hayvan dostlarımızın da bizler gibi temel ihtiyaçlarının olduğu unutulmamalıdır. Kermesten elde edilen gelirle depremzede hayvanlarımızın mama, barınma, tedavi, aşı, nakil ihtiyaçları karşılanacaktır. Destek veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
© Copyright 2023 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi