TMMOB Mersin İKK, Basınla Buluştu.

TMMOB Mersin İKK, Basınla Buluştu.

TMMOB Mersin İKK, Basınla Buluştu.
Bu haber 2022-10-03 00:42:33 eklenmiş

TMMOB Mersin İKK, Basınla Buluştu.

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu (İKK) üyeleri Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi öncülüğünde basınla buluştu.

TMMOB Mersin İl Koordinatör Kurulu (İKK) sekreterliği görevine başlayan Makina Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı İbrahim Yücesoy, İKK Üyesi Oda ve temsilcilerini düzenlenen kahvaltıda basına tanıttı.

İKK Sekreterliği görevine TMMOB Üyesi oda ve temsilcilerin katıldığı toplantıda göreve geldiğini belirterek başladığı konuşmasında Yücesoy, görev değişikliğinin sonunda ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldiklerini dile getirerek, İKK'nda yer alan bazı odalarda ve temsilciliklerde görev değişikliği yaşandığını, oda ve temsilciliklerde görev alan arkadaşlarının basına kendilerini tanıtması için bu kahvaltı etkinliğini düzenlediklerini belirtti.

TMMOB Mersin İKK içinde yer alan Makine Mühendisleri Odası Mersin Şuba Başkanı İbrahim Yücesor (İl İKK Sekreteri), İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Başlanı Gülçin Barbaros Ak, Ziaraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Necmi Birim,Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Doç. Dr. Alkan Alkaya, Mimarlar Odası Mersin Şube Başkanı Ünal Şahin, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Sinan Can, Gıda Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Yusuf Değirmenci, Jeoloji Mühendisleri Odası Mersin Temsilcisi Erkan Demir, Orman Mühendisleri temsilcileri, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe 'nin katılımıyla banınla buluştu.

İKK Sekreteri Yücesoy, "Bu buluşmamızda kente dair neler yapacağımızı, halkın yararına, kentin yararına, kamu yararına itarafsız olarak çalışmalar gerçekleştireceğiz." dedi. Birlik, beraberlik içinde birlikteliklerini daha iyi seviyelere yükselterek güçlendirmek istediklerini söyledi. Yücesoy, TMMOB Mersin oda başkanlarını tanıttı. Oda başkanları kendilerini tanıtarak, kentle ilgili yapılan çalışmalat hakkında bilgi verdi. Gazetecilerin kent gündeminde yer alan sorularını yanıtladı. Kent gündeminde sıcak yerini koruyan Mersin Limanı'nın Atatürk Parkı'na genişlemesi. Doğu Mersin girişinde MIP'nin 10 kapı projesi, İstiklal Caddesi'nin trafiğe kapanmasıyla revize çalışmaları. Kentin İstiklal Caddesi, Kuvai Milliye Caddesi, Silifke Caddesi'nin trafik yükü, çözüm yolları, Mersin Balıkçılar Barınağı ve Çamlıbel'in geleceği, Toroslar'da maden aocakları (taş ocakları), kent planlamasında öncelikler, odaların bu konudaki görüşleri kahvaltıda paylaşıldı. Karşılıklı söyleşi biçiminde gerçekleştirilen toplantının kent adına yararlı olduğuna dikkat çekildi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe,"Hepimizin ortak bir amacı var. Daha iyi bir kentte, daha güzel bir kentte , demokratik bir kentte, özgür bir kentte yaşamımızı keyif alarak sürdürmek , güzel ülkemizde yaşamak istiyoruz. Tüm oda başkanlarımız kordinasyon oluşturarak kent için çalışıyorlar. Mersin Gazetecileri de bu koordinasyon kurulunun bir ferdi gibi kent için çalışıyor." dedi. Zor bir dönemden geçildiğine dikkat çeken Başkan Tepe, "Allah hiç kimseye bu acıları yaşatmasın. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum.Yaralansnlara geçmiiş olsun diliyorum." dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi