Yenişehir Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası’nda fark yarattı

Yenişehir Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası’nda fark yarattı


Bu haber 2022-09-22 15:36:48 eklenmiş

Yenişehir’de hareket dolu hafta

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından 7 gün boyunca düzenlenen etkinliklerle vatandaşlar hareketli ve sağlıklı vakit geçirirken, temiz çevre konusunda da farkındalık yaratıldı.

Mersin Yenişehir Belediyesi, sürdürülebilir hareketlilik biçimlerini desteklemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında16 – 22 Eylül tarihleri arasında birbirinden renkli, hareketli ve ekolojik etkinlikler düzenledi. Egzersiz ve zumba etkinlikleri, Yenişehir Gelincik Tepesi’nde yamaç paraşütü uçuşları, doğa yürüyüşü, denizaltı temizliği ve bisiklet turuyla Avrupa Hareketlilik Haftası Yenişehir’de dolu dolu geçti. Yenişehir Belediyesi sivil toplum kuruluşlarıyla havada, karada ve denizde düzenlediği etkinlerle Avrupa Hareketlilik Haftası’nda fark yarattı.

Başkan Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’de hareket bitmez.”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,“Yönetim anlayışımızı oluşturduğumuz 6 temel ilkemizden biri de zaten ‘Hareket’ ilkesiydi. Bu ilkemiz kapsamında temel amacımız Yenişehir’imizde kültür, sanat, spor ve ekoloji gibi sosyal yaşamın her alanında sağlıklı ve nitelikli hareketi sağlamaktı. Göreve başladığımız günden bu yana kentimizde büyük hareket oluşturduk. Nitekim her yıl Avrupa Hareketlilik Haftası’nda da çok kıymetli farkındalık oluşturan ve hem vatandaşlarımıza hem de doğamıza fayda sağlayan etkinlikler düzenledik. Bu yıl da vatandaşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın da katılımı ve desteğiyle çok güzel bir hafta geçirdik. Sağlıklı hareket çok kıymetli, destek veren ve etkinlerimize katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Yenişehir’de hareket bitmez.”diye konuştu.

Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesinin de destek verdiği Mersin Bisiklet Derneği 9.Uluslararası Bisiklet Festivali kapsamında bisiklet turu düzenleyen bisikletçileri ağırladı. Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesine gelen bisikletçilerle birlikte “Arabadan in bisiklete bin” mesajı verdi. Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun ve bisikletliler Başkan Özyiğit’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

                                                 


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi