Tramay yöneticilerinden MEİGDER’e ziyar

Tramay yöneticilerinden MEİGDER’e ziyar


Bu haber 2022-08-26 14:38:50 eklenmiş

MEİGDER’in varlığının Mersin’e ayrı bir güç kattığını söyleyen Tramay Kurucu Genel Başkanı Av. Murat Kutlay, Derneğin çalışmaları hakkında internet gazetecilerine bilgi verdi.
Genel Başkanı Kutlay  21. yy ilk çeyreğinde gerek Türkiye’nin gerekse de Mersin’in, trafik kültürünün çok gerisinde kaldığını belirterek ‘Bu durumu görmek canımızı acıtıyor’dedi.
Sorumsuz bir sürücü yüzünden yaşanan ölüm ve sakatlanmalara dikkat çeken Kutlay
“Cezalar ne kadar caydırıcı olabilir. Önemli olan cezalandırma sistemi olmadan kazaların önlenebilmesi modeline ulaşabilmektir. Medeni ülkelerde bu böyledir” dedi.
Son zamanlarda Gaziantep ve Mardin’de meydana gelen trafik kazalarını cinayet olarak değerlendiren Kurucu Genel Başkan Av. Murat Kutlay, şöyle dedi:
‘Bu trafik kazaları kaza değildir. Cinayettir. Cinayete teşebbüstür.
Bizler trafik gönül elçileri olarak tüm Türkiye’yi kasıp kavuran acımasız bir canavarı yok etmek için trafikte dikkat ve farkındalık hareketini başlattık.”
Trafik Kazasına uğrayıp mağdur olanlara da yardım eli uzattıklarını ifa eden Başkan Kutlay “Trafik kazası mağdurlarına kazadan sonraki süreçte onları hukuki problemlerinde yalnız bırakmayarak haklarını savunmak, sakatlık veya ölüm halinde doğan tazminat haklarında yine onlara derneğimiz hukuk müşavirliği vasıtasıyla katkı sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı A.Vahap Şehitoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Mersin’de İnternet Gazeteciliği hakkında Tramay yöneticilerini bilgilendirdi. 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi