Gülnar Kültür ve Yöresel Ürünler festivali başlıyor

Gülnar Kültür ve Yöresel Ürünler festivali başlıyor

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Gülnar Kültür ve Yöresel Ürünler Festivaline tüm halkı davet etti.
Bu haber 2022-08-17 13:02:02 eklenmiş

 

 

26 Ağustos 2022 Cuma günü Gülnar çarşı merkezinde yapılacak olan Festival, saat 17:00’ de başlayacak. Festivalde açılış konuşmalarının ardından folklor ekibi ve mehteran takımı gösterileri halkla buluşacak. Festival’de dereceye giren çiftçilerin ödül töreninin ardından saat 19:00’da Ateş Ali, 20:00’de Atilla Yılmaz, 21:00’de Zehra Gülüç, 22:00’ de DJ performansı ve son olarak da 23:00’ de Musa Eroğlu sahne alacak.

“GÖNÜLLER BİRLEŞECEK”

Festival ile alakalı açıklamalarda bulunan Gülnar Belediye Başkanı  Alpaslan Ünüvar; “ 26 Ağustos Cuma günü yapılacak festivalin amacının hem halkı kaynaştırmak, hem de yörede yetişen ve kendine has özellikleri olan ürünleri Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak olduğunu belirtti.

Başkan Ünüvar açıklamasında “ Koronavirüs nedeniyle maalesef iki yıldır festivalimizi düzenleyemedik. Bu yıl dolu dolu bir festival programıyla siz değerli vatandaşlarımızın huzuruna çıkmaya çalıştık. Amaçlarımızdan biri ürünlerimizin yeni pazarlarla açılarak hem üretim alanlarımızı genişletmek hem de üreticilerimizin kazanmasını sağlamak. Festivalimizi daha coşkulu ve kapsamlı hale getirdik. Etkinlikte folklor ekibi gösterileri, mehteran takımı gösterileri, DJ performansı olacak. Ayrıca bütün bu etkinliklerimizin hemen ardından sanatçılarımız Musa Eroğlu, Zehra Gülüç, Atilla Yılmaz ve Ateş Ali’ yi halkımızla buluşturacağız. Sanatçılarımızın konseri ile halkımıza eğlenceli, coşkulu bir gece yaşatacağız. Umarım ki bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki yıllarda daha büyük organizasyonlara öncelik eder. Dileriz tüm hemşehrilerimiz ve ilçemize gelecek olan misafirlerimiz buradan güzel anılarla ayrılır. İnşallah, hem esnaflarımıza hem de Türkiye'nin en güzel köşelerinden biri olan Gülnar’ımızın tanıtımına katkıda bulunuruz. Doğal güzelliklerin iç içe olduğu, dayanışmanın ve kardeşliğin en güzel örneğinin yaşandığı, gönülleri birleştiren 18. Gülnar Kültür ve Yöresel Ürünler Festivalimize tüm halkımız davetlidir ” dedi.


ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
© Copyright 2023 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi