DEVA PARTİSİ MEZİTLİ İLÇE TEŞKİLATI TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATTI.

DEVA PARTİSİ MEZİTLİ İLÇE TEŞKİLATI TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATTI.

DEVA PARTİSİ MEZİTLİ İLÇE TEŞKİLATI TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATTI.
Bu haber 2022-07-29 09:53:28 eklenmiş
DEVA PARTİSİ MEZİTLİ İLÇE'DEN TÜRKİYE'DE BİR İLK
Haber/İsa ÇAKICI
DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi Mezitli İlçe Teşkilatı siyasi parti olarak Mersin'de Mezitli İlçe Başkanı Mehmet Doğuş Yılmaz'ın girişimi ile düzenlene Demokrasi Yarışı adı altında Galatasaray Meydanında Halat Çekme Yarışı düzenlayerek Türkiye'de bir ilke imzasını attı.
Halat Çekme Yarışına yani Demokrasi Yarışı adaletli ve kurallara uygun bir şekilde partililer ve vatandaşlar katılarak neşeli bir şekilde yarıştılar.
 Halat Çekme Federasyonunun belirlediği kurala göre 30 metre uzunluğundaki halat ve 8 kişiden yarışmacılardan oluştu.
Deva Partisi Mezitli İlçe Teşkilatının düzenlediği Halat Çekme Yarışlarına Türkiye Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir, Türkiye Halat Çekme Federasyonu Temsilcileri Uluslararası Hakemler Adnan Kızıltoprak, Recep Yurtsever, Atıl Gökboğa, Organizasyon Kurul Üyesi Ahmet Gün, Deva Partisi Mezitli İlçe Başkanı Mehmet Doğuş Yılmaz, İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yavuz, İlçe Teşkilatı tam kadro katılırken, partililer ve bir çok vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte 7'den 7o'e yarışmacı katılarak her yaştan çocuklar, gençler, erkekli kızlı, kadınlı adamlı anlayacağınız her insanın rahatlıkla neşe ve heyecan içinde yarıştığı bir spor dalı olan Halat Çekme Yarışları büyük heyecana neden oldu. Buradan Deva Partisi Mezitli İlçe Başkanı Mehmet Doğuş Yılmaz'ı kutluyorum. Türkiye'de bir ilke imza attığı için. Bu etkinlik diğer siyasi partilere de örnek olur kanısındayım. Tebrikler Başkan Yılmaz. Bu da benim nacizane görüşüm.
Halat Çekme Yarışlarında Ödül ise Zarf içerisindeki Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın mektubu ise yarışmacılara dağıtıldı.
Deva Partisi Galatasaray Meydanında stant açarak hem yeni üye kayıtları yaptı hem de yarışmaları düzenledi. Etkinlik vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Arşiv Arama
- -
https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi/
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi