MEZİTLİ, BAYRAMI HAVADA DENİZDE KARADA KUTLADI

MEZİTLİ, BAYRAMI HAVADA DENİZDE KARADA KUTLADI

MEZİTLİ, BAYRAMI HAVADA DENİZDE KARADA KUTLADI Mezitli’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı muhteşem görüntülerle kutlandı. Mezitli Belediyesi tarafından havada, denizde ve karada ayrı ayrı düzenlenen etkinliklere korona virüsüne rağmen binlerce Mezitlili katıldı.
Bu haber 2020-05-21 13:26:42 eklenmiş

MEZİTLİ, BAYRAMI HAVADA DENİZDE KARADA KUTLADI
Mezitli’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı muhteşem görüntülerle kutlandı. Mezitli Belediyesi tarafından havada, denizde ve karada ayrı ayrı düzenlenen etkinliklere korona virüsüne rağmen binlerce Mezitlili katıldı.
BAYRAM MESAJI GÖKYÜZÜNDEN MEZİTLİ’YE YAYILDI
Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. Yılı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Soli Pompeiopolis Antik Limanından havalanan paramotor, tüm Mezitli’yi gezerek bayram coşkusunu ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın mesajını her yere ulaştırdı. ‘19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun-Neşet Tarhan’ yazılı paraşütü taşıyan paramotor Türk Bayrağı ve dev Atatürk posteriyle muhteşem bir şov yaptı. Paramotorun şovuna Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve belediye çalışanları da Atatürklü kırmızı tişörtleri ve maskeleriyle Türk Bayrağı açarak eşlik etti. Paramotor iki saati aşkın bir süre gezerek Mezirtlililerin bayram coşkusuna ortak oldu.
GENÇLER MESAJINI AKDENİZ’İN DALGALARIYLA BİRLİKTE VERDİ
Mezitli Belediyesinin havada, denizde karada kutladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ikinci bölümünde yelkenliler Akdeniz'in dalgaları ile birlikte Mezitlilileri selamladı. Rota Yelken Kulübü ve Sivil Savunma teknelerinin eşlik ettiği etkinlikte Başkan Neşet Tarhan da tekneyle açılarak bu kez Mezitlililere bayram coşkusunu denizde yaşattı. Tekneler Mezitli sahili boyunca yelkenlerini açarak muhteşem bir görsel şölene imza attı.
MEZİTLİ SOKAKLARINDA MUHTEŞEM GÖRSEL ŞÖLEN
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak bağımsızlık ateşini yakmasının 101. Yıldönümü coşkusunun üçüncü bölümünde ise Mezitli cadde ve sokakları muhteşem bir kortejle renklendi. Mezitli Belediyesinin önünden başlayarak klasik otomobil ve motosiklet tutkunlarının eşlik ettiği kortej boyunca Başkan Neşet Tarhan, eşi Sembol Tarhan’la birlikte klasik bir arabanın üzerinden Mezitlilileri selamladı. Vatandaşlarımızın balkon ve camlardan Atatürk, Türk Bayrağı ve alkışlarla verdiği destekle katlanarak büyüyen coşku, çalınan marş ve müziklerle doruğa çıktı. Yaklaşık 30 kilometre boyunca bayram coşkusunu Mezitli’nin her tarafına taşıyan kortej Demokrasi Meydanına ulaştığında ise tam bir bayram havası yaşandı.
DEMOKRASİ MEYDANINDA BAYRAM COŞKUSU DORUĞA TIRMANDI
Başkan Tarhan’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Güzel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aslı Melekoğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Berk Yılmaz, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Gamze Süslü isimli bir genç Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu.
Mezitli Kent Konseyi Çağdaş Dans Topluluğu üyeleri Süleyman Uysal ve Aysel Öksüzeri Atatürk’ün çağdaş Türk dansı olarak nitelediği zeybek oyununu sahneledi.
Dans gösterisinin ardından Başkan Tarhan ve törene katılan gençlerin birlikte yaktığı dev bağımsızlık meşalesiyle coşku doruğa çıktı. Gökyüzüne yükselen alevlere Mezitlililer tarafından yakılan binlerce meşale de eşlik edince ortaya muhteşem bir görsel şov çıktı.
KONUŞMALARDA ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞINA VURGU YAPILDI
Törende yapılan konuşmalarda Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. Yılına vurgu yapılarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının bir sonuç değil başlangıç için kutlanan tek bayram olduğuna vurgu yapıldı.
‘ATATÜRK BU VATANI GENÇLERE EMANET ETTİ’
19 Mayıs tarihinin Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını ilan ettiği gün olduğunu dile getiren Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Mustafa Kemal Atatürk, büyük Nutuk’ta bu vatanı gençlerimize emanet etmiştir. Genç derken sadece yaş olarak genç değil ruhen ve fiziken genç olan tüm vatandaşları işaret etmiştir” dedi.
’19 MAYIS BİR SONUÇ DEĞİL BAŞLANGIÇTIR’
19 Mayıs’ın diğer bayramlardan çok farklı olduğunu ifade eden Gençlik Kolları İl Başkanı Ethem Güzel de “19 Mayıs bir sonuç değil başlangıçtır. Tam bir inançla özgürlüğe yürümektir. CHP gençliği olarak onun çizdiği hedefte gitmeye bir kez daha söz veriyorum” diye konuştu.
‘GENÇLERE GÜVENEN ATATÜRK BİR KEZ DAHA HAKLI ÇIKTI’
Yaşanan tablonun Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olduğunu gösterdiğini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Atatürk; ‘Her şeye karşın muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, bugünün karanlıkları, ahlaksızlıkları, şarlatanlıkları içinde, sadece vatan ve gerçek aşkıyla, ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir’ derken, sizlere güvenmekle bir kez daha haklı çıktı. Atatürk’ün hedeflediği çağdaş Türkiye’yi yaratacak kudret, damarlarınızda akan kanda mevcuttur” dedi.
‘BÜYÜK MEZİTLİ AİLESİ 19 MAYIS İÇİN BULUŞTU’
Mezitli’de bayram coşkusunu doyasıya yaşadıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Bu yıl bayramımızı karada, denizde havada ayrı ayrı kutladık. İlk olarak paramotor ile Mezitli turu yapılarak bayram mesajımızı herkese gösterdik. Havada güneşi biz zapt ettik. Daha sonra Mezitli sahillerinde yelkenlilerle gençlerimiz Atatürk’ün gençliğe hitabesini haykırdı. Son olarak ta cadde cadde sokak sokak gezerek, Mezitli halkının yüreğinden coşan sevgiyle bayramımızı kutladık. Her zaman söylüyorum. Mezitli bir ailedir. CHP’li MHP’li ve AK Partilisiyle, İyi Partlili ve HDP’lisiyle herkes burada. Sizlerde bu güçlü ailenin bir ferdi hissediyorsanız kendinizi çok mutlusunuz demektir. İstisnasız herkes Atatürk ve Türk Bayrağı sevgisini getirdiler bize. Demek ki Atatürk’ün emanet etiği Türk halkı ile koşullar ne kadar kötü olursa olsun bir çıkacak yol vardır diye herkese gösterdiler. O yüzden umutsuzluğa gerek yok. Gelin bu aile ortamını tüm dünyaya büyütelim diyorum” diye konuştu.
‘AMAÇ HALKA HİZMETSE SİYASET OLMAZ’
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de, konuşmasında; “Aydın olmak, çalışkan olmak genç olmaksa genç Başkanımız Neşet Tarhan’ın bayramını kutluyorum. Değerli meclis üyelerimiz, her partiden arkadaşlarımız burada. Belediyelerde olsun, TBMM’de olsun Meclis üyelerinin tek hedefi vardır halka hizmet ve dolayısıyla hakka hizmettir. Önemli olan çalışmak ve hizmet etmekse bunun siyaseti de olmamalı” ifadelerine yer verdi.


ETİKETLER :
Diğer RÖPORTAJ haberleri
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi