Başkan Gültak, tüm Mersinlileri üzüm diyarı Esenli’ye davet etti

Başkan Gültak, tüm Mersinlileri üzüm diyarı Esenli’ye davet etti

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersinlilere verdiği bir sözünü daha yerine getiriyor. Bir ilke daha imza atan Akdeniz Belediyesi, ilçenin üzüm diyarı Esenli Mahallesi’nde ilk kez “Üzüm Şenliği” organize ediyor. Esenlili üreticilerle birlikte üzüm hasadına katılan Başkan Gültak, tüm Mersinlileri hafta sonu düzenlenecek şenliğe davet etti.
Bu haber 2022-07-18 14:54:53 eklenmiş

Akdeniz Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleşen ve on binlerce insanın ziyaret ettiği Karaduvar Balık Festivali ile gündeme gelen Akdeniz ilçesi, bu kez de ilki düzenlenecek “Üzüm Şenliği” ile buluşmaya hazırlanıyor. Akdeniz Belediyesi tarafından mahalle halkına kazandırılan ve geçen Mayıs ayında açılışı yapılan Esenli Mahalle Meydanı’nda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce 24 Temmuz 2022 Pazar günü “Üzüm Şenliği” organize edilecek.

Akdeniz’in tanıtımına katkı sağlayacak

Saat 16:00’da başlaması planlanan şenlikte, en iyi üzüm yarışması, çocuk aktivite alanları ve çeşitli gösteriler yer alacak, etkinlik akşam saatlerinde düzenlenecek konser ile sona erecek. Yoğun ilgi ve katılımın beklendiği üzüm şenliğinde, bölge üreticilerinin emeğiyle yetişen üzümler ve bu üzümlerden üretilen çeşitli ürünler, konukların beğenisine sunulacak.

Başkan Gültak’tan şenliğe davet

Akdeniz’in üzüm diyarı Esenli’de, üreticilerle bir araya gelerek onlarla birlikte hasada katılan Başkan Gültak yaptığı çağrıda; Pazar günü, Esenli Mahalle Meydanı’nda, Akdeniz’de ilk kez organize edilecek ‘Üzüm Şenliği’ne tüm Mersinlileri katılmaya davet etti. Akdeniz’in, Tarsus gibi üzüm yetiştiriciliğinde büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Başkan Gültak, Mersinlilere verdiği bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını da dile getirdi. İlk kez düzenlenecek şenlik sayesinde, Esenli üzümünün iç ve dış pazarda tanıtımına büyük katkı sağlanacağını da sözlerine ekleyen Başkan Gültak, böylelikle üreticilerin gelirinin artacağını kaydetti.

Bölgede, 13 dönüm arazi üzerinde üzüm üretimi var

Esenli Mahalle Muhtarı Feyyaz Görgülü de bölge halkının yüzde 90’ının geçim kaynağının üzüm yetiştiriciliği olduğunu ifade ederek, mahallede 13 bin dönüm gibi çok geniş bir arazide üretim yapıldığını belirtti. Muhtar Feyyaz Görgülü; “Festivalimize destek veren başta Belediye Başkanımız Sayın Gültak’a, müdürlerimize ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah festivalimizin devamı olur, daha güzellerini de yaparız” dedi. İlk kez düzenlenecek üzüm şenliğinden duydukları sevinç ve heyecanı dile getiren Esenlili üreticiler de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.


ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Arşiv Arama
- -
https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi/
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi