Başkan Tunca, Saldırıyı Sert Bir Dille Kınadı.

Başkan Tunca, Saldırıyı Sert Bir Dille Kınadı.

Başkan Tunca, Saldırıyı Sert Bir Dille Kınadı.
Bu haber 2022-06-27 13:39:51 eklenmiş
TUNCA, SALDIRIYI SERT BİR DİLLE KINADI.
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Genel Sekreteri Teoman Mutlu'nun Yunanistan'da uğradığı saldırıyı sert bir dille kınayan TDP Mersin İl Başkanı Sema Tunca yaptığı açıklamada, Yunanistan Atina Parlamentosu önünde basın açıklaması yaptıkları esnada bazı holigan gruplar tarafından sözlü ve fiili uğramış oldukları alçakça saldırıyı esefle kınıyoruz diyen Başkan Tunca, Barış için Yunanistan'a giden Genel Başkanımız ve Genel Sekreterimizin Türk Milleti adına şanlı bayrağımızı indirmeye çalışanlara karşı savunacağımızı bu tip saldırılara boyun eymeyeceğimizi kanımızın son damlasına kadar Genel Başkanımızın ve Genel Sekreterimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz dedi.
 
TDP LİDERİ SARIGÜL'DEN BASIN TOPLANTISI
 
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
 
Yunanistan Parlamentosu'nun önünde Türk bayrağı açarak yaptığı açıklamayla ilgili Sarıgül, şunları söyledi:
 
"Adaları silahlandırıyor. Amerika ile birlik oluyor, adalarımıza ve sınırımıza silah yığıyor. Yunanistan Başbakanı, ABD kongresinde konuşma yapıyor ve dilini çok fazla uzatarak Kıbrıs’ın tamamını istiyor. Gidiyor bizi AB’ye şikayet ediyor. Türkiye Değişim Partisi olarak biz, Yunanistan’dan kaynaklı bu tehlikeye dikkat çektik. Bu çağrıları Yunan Parlamentosu önünden bir kez de Yunanistan Başbakanına ve Yunan halkına yapmak için Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreteri ve Teşkilat Başkanımız Sayın Teoman Mutlu’yla birlikte dün Atina’ya gittik. Yunanistan Parlamentosu önünde basın açıklamasına başladık. Bir grup Türk düşmanı açıklama yapmamızı engellemek istedi. Basın toplantısı sonrasında bize yönelik sözlü saldırılar başladı. Bu sözlü saldırılar daha sonra fiziki saldırı teşebbüsüne dönüştü. Genel Sekreterimiz güvenli bir şekilde otele girmemizi sağlamak isterken aynı kişilerin saldırısına uğradı."
 
'TÜRK VE YUNAN HALKI SAVAŞ İSTEMİYOR'
Ege Denizi'nin barış denizi olması gerektiğini söyleyen Sarıgül, "'Silahlara veda edelim' demeye gittik. 'ABD’nin ve NATO’nun oyununa gelmeyin' demeye gittik. 'Amerika sizi kullanır, atar; Yunanistan dikkatli olun' demeye gittik. 'AB ve Amerika Ukrayna’yı yalnız bıraktı, Ukrayna’nın durumuna düşmeyin' demeye gittik. 'Siyasetin görevi silahtan değil barıştan yana olmaktır' demeye gittik. Ne yazık ki, Yunan siyasilerinin neden olduğu Türk düşmanlığı etkisine girmiş, bir grubun saldırısına uğradık. Ancak biz bu saldırıyı, Yunan halkına mal etmiyoruz. Türk ve Yunan halkı savaş istemiyor, barış istiyor. Biz Türkiye olarak barışçı bir ülkeyiz. Büyük Atatürk’ün bize gösterdiği barıştır" dedi.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Arşiv Arama
- -
https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi/
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi