Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu Açılış Töreni

Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu Açılış Töreni

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ömer Erkan ERDEVE konuşmalarında, "Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER'in talimatlarıyla başlatmış olduğumuz 'Aile Okulu' projesi, evlatlarımızı milli ve manevi değerlerimize uygun olarak yetiştirmenin çok önemli bir ayağını oluşturmaktadır. Aile toplumun temelidir. Aile eğitiminde öğretmenlerimize de büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu anlamda bu kıymetli projede emeği geçen herkese ve tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Bu haber 2022-06-20 15:00:05 eklenmiş

 

İl Milli Eğitim Müdürü  Adem KOCA: "Daire Başkanımız  Ömer Erkan ERDEVE'yi ve değerli kursiyerlerimizi Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu vesilesiyle ilimizde ağırlamaktan çok mutluyuz. Bakanlığımızın başlattığı bu projenin çocuk gelişimi konusunda çok kıymetli olduğunun farkında olarak emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor, kıymetli kursiyerlerimize başarılar diliyorum." dedi.

Çankırı, Amasya, Karaman, Kastamonu, Nevşehir, Niğde, Sinop, Sivas, Tokat, Bartın, Kırıkkale, Aksaray ve Düzce olmak üzere 14 ilimizden 90 kursiyerin katıldığı Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu, 20-24 Haziran 2022 tarihleri arasında Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde yapılacak olup kurs sonunda yapılacak ölçme değerlendirme neticesinde kursiyerlerimiz eğitici eğitmeni olmaya hak kazanacaklardır.

Projede akademisyenlerimiz; Adnan ALKAN, Doç. Dr. Selman Tunay KAMER, Dr. Esma KABASAKAL, Dr. Ömer AKGÜL, Erhan AĞBABA, Fatma KOTAN, Mustafa İŞLEK, Safure DOLUNAY GÜVEN, Said KARAHASAN, Uğur ELMAS tarafından Sosyal Duygusal Beceri Gelişimi, Aile İçi İletişim Becerileri, Akran İlişkileri, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite konu başlıklarında eğitim verilecektir. 


ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
© Copyright 2023 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi