Seçer; Memleket babanızın malı mı?

Seçer; Memleket babanızın malı mı?

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Haziran ayı 1. Birleşim Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-06-09 23:01:38 eklenmiş


Odatv’de yer alan habere göre, Meclis Toplantısı’nda idareden gelen 18, komisyonlara havale edilen 1 ve gündem dışı 1 olmak üzere toplam 20 madde görüşüldü. Meclis’te konuşulan konular arasında Silifke’de çalışmaların sürdüğü Seka Limanı, Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı üzerinde bulunan ve afet riskli yapı ilan edilen PTT tesisleri gibi konular konuşuldu.

“BU MEMLEKET BABANIZIN MALI MI?”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 1. birleşimine taşınan Taşucu’ndaki Seka Limanı’nda süren çalışmaların yasalara uygun yapılması gerektiğine vurgu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Yasaların arkasını dolanarak da bazı işler çevrilmeye çalışıldığının farkındayız. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan gelişmelere asla seyirci kalamayız. Mevzuat dışına çıkıldığı noktada gerekli müdahaleyi yaparız” dedi.

Seçer, Ankara’ya “Bu memleket sizin babanızın malı mı?” diye seslendi. Mersin şehir merkezinin en değerli noktalarından birinde bulunan PTT tesislerinin yıkılacağı, yıkımın ardından kazanılacak 14 bin 589 metrekarelik alanda zemin + 10 kata kadar konut ve ticari alan yapılaşmasına olanak tanınacağı yönündeki bakanlık girişimi meclis toplantısına da damga vurdu. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Mersin’deki belediyeleri devre dışı bırakarak yapmak istediği bu değişiklik girişimi Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında tartışmalara yol açtı.

Kay: Odatv


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Arşiv Arama
- -
https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi/
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi