Mezitli’de İhtiyaç Sahibi Ailelere ‘Hoş Geldin Bebek’ Desteği

Mezitli’de İhtiyaç Sahibi Ailelere ‘Hoş Geldin Bebek’ Desteği

Hayata geçirdiği projelerle örnek sosyal belediyecilik hizmeti sunan Mezitli Belediyesi şimdi de çocuk sevinci yaşayan ailelerin ekonomik sıkıntılardan daha az etkilenmesi amacıyla bütçesine katkı için ‘Hoş Geldin Bebek’ projesini başlattı.
Bu haber 2022-05-27 14:44:16 eklenmiş

Mutlu Anneler Mutlu Mezitli projesi kapsamında giderek artan ekonomik kriz ile beraber Mezitli’de yaşayan ve yeni doğum yapan vatandaşlara yardım amaçlı yapılan proje ile 0-3 ay arasında çocuğu olan ailelere içerisinde bebek çantası, bebek bezi, bebek alt açma bezi, biberon, emzik, şampuan, tırnak makası ve zıbın takımı gibi eşyaların yer aldığı bebek çantası veriliyor.

Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında bebek çantasından yararlanmak isteyen vatandaşların muhtarlıktan alacakları ihtiyaç sahibi olduğuna dair belge ile Mezitli Belediyesi Halk Masasından müracaat etmesi gerekiyor.

Mezitli’de yaşayan ailelerin bebek sevinçlerinin gölgelenmemesi adına Hoş Geldin Bebek projesini hayata geçirdikleri bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Ülkemiz derin bir ekonomik krizin içerisinden geçiyor. Mezitli Belediyesi olarak ailelerimizin bebek sevinçlerinin gölgelenmemesi için katkı sağlamak istedik. 0-3 ay arası ihtiyaç sahibi ailelerimiz muhtarlıklardan alacakları belge ile Mezitli Belediyesi Halk masasına başvuruda bulunurlarsa kendilerine katkı sunmak istiyoruz. Mutlu Mezitli’de mutlu anneler olsun istiyoruz” dedi.


ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Arşiv Arama
- -
https://www.instagram.com/mersinbuyuksehirbelediyesi/
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi