MİLLETVEKİLİ BEHİÇ ÇELİK MEİGDER BAŞKANI VAHAP ŞEHİTOĞLU'NU ZİYARET ETTİ.

MİLLETVEKİLİ BEHİÇ ÇELİK MEİGDER BAŞKANI VAHAP ŞEHİTOĞLU'NU ZİYARET ETTİ.

MİLLETVEKİLİ BEHİÇ ÇELİK MEİGDER BAŞKANI VAHAP ŞEHİTOĞLU'NU ZİYARET ETTİ.
Bu haber 2022-04-28 17:46:23 eklenmiş
MİLLETVEKİLİ ÇELİK 'TEN MEİGDER BAŞKANI VAHAP ŞEHİTOĞLU'NA ZİYARET.
İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Mersin İnternet Gazeteciler Cemiyeti (MEİGDER)'i ziyaret etti. Behiç Çelik,  Cemiyet Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ve gazetecilerle günün siyaseti üzerine bilgi alışverişinde bulundu. 
 
Mersin Milletvekili Çelik, gazetecilere yaptığı konuşmada, Kürt sorunlarına değinerek, Kürtlere , emperyalistlerin değil Türklerin salip çıkması gerektiğini vurguladı. Erken seçim kararı için iktidarın milletvekillerinin sayısının yetmediğine işaret eden Çelik: " Bunlar, bizimle yada CHP veya HDP ile masaya oturup anlaşması lazım. Tek başlarına seçim kararı almalarına milletvekili sayıları yetmiyor. Ancak AK Parti ve MHP yapılacak genel seçimi bozmak için şimdiden uğraş veriyorlar.  HDP'yi kapatıp, darmadağın ederler, 'Kürtler ortada kalır. 6-7 milyon oy bize kalır' düşünüyorlar.  İrili ufaklı partileri de seçime sokmamak için uğraşıyorlar" diye konuştu.
 
Terörist Başı Abdullah Öcalan'ın PKK içinde tam hakimiyeti olmadığını ifade eden Mersin Milletvekili Behiç Çelik şöyle konuştu:
 
"PKK içerisinde Apo herkesi kontrol edemiyor. Hakimiyeti zayıfladı. PKK içinde Cemil Bayık gurubu, Demirtaş gurubu var. Hatta Öcalan Demirtaş'ı öldürmeyi de düşünüyor. Milliyetçiler olarak bizlerin her şeyi görmesi lazım. 
 
Bizim 8 binin üzerinde şehidimiz var. Askerlerimizin  öldürdüğü 20 bin PKK'lı var. PKK'nın bizzat kendisinin öldürdüğü, katlettiği 30 bine yakın da Kürt var.  Kürt Milliyetçilerinin de yanlışı oldu.  Bizlerinde yanlışı oldu. Seçime giren ve seçilen başkanları görevden aldık. İçeri attık.  PKK'lıların dışında ki Kürtlerle artık oturup helalleşmeliyiz.
 
Türkler anti-emperyalist duruşla Kürtlere sahip çıkmalı..." Dedi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi