BAŞKAN YILMAZ;"ÇOCUKLAR YARINLARIMIZ VE YAŞAMA SEVİNCİMİZDİR" DEDİ.

BAŞKAN YILMAZ;"ÇOCUKLAR YARINLARIMIZ VE YAŞAMA SEVİNCİMİZDİR" DEDİ.

BAŞKAN YILMAZ;"ÇOCUKLAR YARINLARIMIZ VE YAŞAMA SEVİNCİMİZDİR" DEDİ.
Bu haber 2022-04-23 14:08:40 eklenmiş

Başkan Yılmaz: Çocuklar yarınlarımız ve yaşama sevincimizdir

İsa ÇAKICI-TOROSLAR Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl da büyük bir coşku ile birlik ve beraberlik içinde kutlayacak. Belediye, 23 Nisan Gezici Bayram TIR'ı ile çocukların neşesine neşe katacak.


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 102’nci yıl dönümünü kutladı.

Egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğunun ilkesinin varoluş temelini oluşturan TBMM’nin kuruluşunun, Türk milleti için bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Yılmaz, tüm  çocuklara seslenerek, "Sevgili çocuklar; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli egemenliğimizin simgesi olan meclisimizin kuruluş gününü, egemenliğimizi sonsuza dek koruyacak olan sizlere armağan etti. Sizler, her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. Sizlerin yüzleri gülünce biz de mutlu oluyoruz. Sizlere güvenimiz tam" dedi.

Kültürel değerleri yaşatmanın ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmanın önemine değinen Başkan Yılmaz" "Bu değerlerimizden biri de Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar sofralarımız ve Ramazan Panayırımız. Çocuklarımızı unutulmaya yüz tutmuş Ramazan eğlenceleriyle buluşturuyoruz. Çocuklarımızın hatıralarında Hacivat-Karagöz’ü, Meddah’ı da anımsamalarını istiyoruz" diye konuştu.


ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
© Copyright 2022 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi