TEKNOPANEL 5 KITADA 88 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

TEKNOPANEL 5 KITADA 88 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

TEKNOPANEL 5 KITADA 88 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR
Bu haber 2020-07-28 13:27:43 eklenmiş

TEKNOPANEL 5 KITADA 88 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

MERSİN'de, sandviç panel ve EPS ürünleri üretimi ve satışıyla Türkiye’de sektörün lider firması olan Teknopanel, güçlü organizasyon yapısı ve tedarik zinciri ile ürünlerini Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarındaki 88 ülkeye ihraç ederek dünya devleri arasında yerini aldı.

Teknopanel, inşaat malzemeleri ana başlığı altında yer alan sandviç panel ve EPS ürünlerinin üretimini, satışını ve ihracatını; Teknopanel Sandviç Panelleri,  Teknopor EPS ürünleri ve Teknosistem mantolama sistemleri markalarıyla ile yapıyor. Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul’da bulunan dört üretim tesisi ile Türkiye’nin ulaşım açısından en stratejik noktalarında yer alan Teknopanel, sektörün lider firması olarak gösteriliyor.
İlk üretim tesislerinin 2005 yılında faaliyete geçen, 34 bin m2 alan üzerine kurulu genel merkez Mersin Fabrikası olduğunu belirten Genel Müdür Orhan Kahveci, yüksek standartlarda üretim yapma hedefiyle, 2013 yılında 35 bin m2 alana sahip Sakarya Fabrikası’nı kurduklarını kaydetti. Kahveci, 46 bin m2’lik İzmir ile 8 bin m2’lik İstanbul yatırımlarını 2018’de hayata geçirerek büyüme stratejisini sürdürdüklerini ve üretim tesislerini toplamda 123 bin m2’ye çıkarttıklarını söyledi. Kahveci, "Avrupa’nın en modern üretim tesisleri arasında gösterilen Teknopanel, ürünlerini gelişen teknolojiyi takip ederek, otomatik kesintisiz hatlarda, uzman Ar-Ge ekibi ile sürekli iyileştirerek üretim yapmaktadır. Faaliyete geçen yeni tesislerimizle toplam 13,5 milyon metrekarelik sandviç panel, 1,6 milyon metreküplük EPS üretim kapasitesiyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına en hızlı ve etkin çözümler üretiyoruz" dedi.
88 ülkeye yaptıkları ihracatlar devler liginde yer aldıklarını kaydeden Kahveci, "İşimizi kusursuz yapmak için tüm üretim, satış ve pazarlama süreçlerini sürekli denetim altında tutarak daha iyiye odaklanıyoruz. Bugün sahip olduğumuz insan kaynakları ve üretim teknolojisi ile ürettiğimiz ürünleri dünyanın dört bir yanına gururla taşıyoruz. Türkiye’nin önemli lokasyonlarında bulunan tesislerimiz ve hizmet noktalarımız ile müşterilerimiz bize, biz onlara kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Teknopanel, güçlü organizasyon yapısı ve tedarik zinciri ile ürünlerini Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarındaki 88 ülkeye ihraç ederek dünya devleri arasında yerini alıyor. Doğudan batıya, kuzeyden güneye yeni hizmet noktalarını bünyelerine katıyor ve büyümeye istikrarlı, emin adımlarla ilerliyor. Lider olmak kadar lider kalabilmenin de ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Sahip çıktığımız tüm değerlerimiz, sürekli gelişen teknolojimiz ve hiçbir zaman ödün vermediğimiz kalite standartlarımızla, 460 personel ve 100’e yakın Yetkili Hizmet Noktasıyla her gün daha iyisi için çalışıyoruz" diye konuştu.
Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağladıklarını vurgulayan Kahveci, "Elde ettiğimiz başarılarla, Türkiye’nin ISO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer almamızın ve sektörümüzün lider firması olmamızın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Köklü ve güçlü global markaların olduğu bir pazarda genişleyen etkin bayi ağımızla 10 yıl gibi kısa bir zamanda pazar lideri olup sektöre yön vererek, 15. yılımızda da liderlik iletişimimizi sürdürüyoruz. “Sandviç panel demek Teknopanel demekö sloganımızla da, sandviç panel denildiğinde akla ilk gelen isim olarak, markamızı konumlandırıyoruz" ifadesini kullandı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri

Yazarlar

Arşiv Arama
- -
© Copyright 2021 Metropol Haber. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi